Sign in | Registration Česky


Sklizňový kemp v Praze 2015

Jablka a hrušky kam jen oko dohlédne a k tomu čerstvě vylisovaný mošt. Na ovoce a spřátelená německá organizace Mundraub Vás srdečně zve na třídenní sklizňový kemp, který se uskuteční v ovocném sadu Na Klíčově ve dnech 9. – 11. října v pražských Vysočanech.

Sad na Klíčově – zelená oáza obklopená industriální atmosférou pražských Vysočan – je jedním z 36 veřejných ovocných sadů na území hlavního města. Společně bychom rádi znovuobjevili pozapomenutý sad na Klíčově, seznámili se s tradičními i netradičními způsoby zpracování ovoce a otevřeli debatu o významu veřejných ovocných sadů v městkém kontextu.

Na programu bude sběr ovoce, moštování, kempování přímo v sadu, čepovaný cider, zpěv a trocha sebevzdělávání. Můžete se těšit na přednášku Jiřího Roma o historii místa a ovocných odrůdách, Konstanti Schroth a Ondra Dovala nám vysvětlí základní principy řezu ovocných stromů, Ondřej Frunc & Co. z kladenské moštárny F. H. Prager přijedou s ručním i hydraulickým lisem a předvedou nám, jak z nasbíraného ovoce vyrobit prvotřídní mošt.

Díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti bude účast na kempu bezplatná! Mimopražským účastníkům přispějeme částkou 210 Kč na cestovní výdaje, jídlo a pitná voda taktéž zajištěna. Na místě bude k dispozici větší stan, jakožto naše hlavní základna, improvizovaná studená sprcha a toalety. Akce se bude konat za jakéhokoli počasí, proto nezapomeňte na plášťěnky a náhradní oblečení odpovídající říjnovým teplotám.

Ve dnech 10. – 11. října bude na akci přizvána také pražská veřejnost, pro kterou je – ač v těsném sousedství – sad Na Klíčově do značné míry neznámý, v budoucnu však může plnit významnou úlohu. Ať už jako místo pro trávení volného času ve městě, tak jako možnost využití lokálních zdrojů ovoce.

Prosím potvrďte svou účast prostřednictvím přihlašovacího formuláře. Případné otázky rádi zodpovíme – team@na-ovoce.cz

Těšíme se na Vás v pražských Vysočanech!Sign in to add your comment.