Sign in | Registration Česky


Pozvánka na kurz Ovocný strom v krajině

Nejen vypiplat ovocný sad, ale i vymyslet, který strom si zasadit na zahradu a jak se o něj co nejlépe starat, může být bez těch správných vědomostí pěkná věda. Naštěstí existuje způsob, jak se o ovocných dřevinách dozvědět vše potřebné. A tím nemáme na mysli dlouhé noci strávené vyhledáváním na internetu a shromažďováním informací z odborných knih, ale vše hezky, přehledně, srozumitelně a z úst těch, kteří jsou v ovocnářství opravdovými odborníky, na kurzu Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Kdo se může zúčastnit a kdy bude kurz probíhat?

Mendelova univerzita v Brně letos na jaře otevře svůj pravidelný dvousemestrální kurz Ovocný strom v krajině. Pro účast není třeba žádných speciálních znalostí, zkušeností s ovocnářstvím nebo pěstováním čehokoliv. Zúčastnit se ho může úplný ovocný laik, vášnivý zahrádkář, pracující či student úplně jiného oboru, stačí zájem o ovocné stromy a udělat si volno na 5 prodloužených víkendů. Výuka bude probíhat od března do listopadu v pěti třídenních blocích (čt–so).

Co se v kurzu Ovocný strom v krajině naučíte?

Seznámíte se se starými a krajovými odrůdami, historií ovocnářství a typech výsadby, dozvíte se něco o biodiverzitě, řezech stromů, škůdcích, ovocných školkách, zakládání sadů a symbolice stromů. Kurz ale v žádném případě nebude jen o teorii, péči o stromy nebo roubování si vyzkoušíte na vlastní kůži.

A co by to bylo za kurz o ovoci, kdyby nepadlo ani slovo o zpracování plodů. Závěr kurzu se ponese ve znamení sušení, kandování, výroby marmelád nebo ovocných šťáv a proberete i trendy ve výrobě ovocných destilátů.

Prostě kurz, který přinese ovoce v té nejšťavnatější podobě. :)

Kurz vede Ing. Stanislav Boček, Ph.D., jeden z našich největších odborníků na staré a krajové odrůdy ovocných stromů, který se stará o vlastní ovocnou školku uprostřed Českomoravské vrchoviny.


Místo konání:

Mendelova univerzita v Brně, Zahradnická fakulta, Valtická 337, 691 44 Lednice (1., 3. a 4. blok) Mendelova univerzita v Brně, budova A, Zemědělská 1, 613 00, Brno (2. a 5. blok)

Cena: 7500 Kč (bez ubytování a stravy)

Pokud o kurzu uvažujete, zapište si do diářů datum 6. 2. 2016. To je den, kdy nejpozději můžete podat přihlášku do kurzu Ovocný strom v krajině.

Další informace o kurzu a přihlášku najdete ZDE.Sign in to add your comment.