Zlatá jablka

Zlatá jablka jsou snadná, lahodná a voňavá. Skvělá jen tak, na kaše, palačinky nebo jako dezert. Použité koření je ideální na zimu, protože má protizánětlivé a očistné účinky a podporuje imunitní systém. Navíc krásně zahřeje zevnitř přesně, jak to teď všichni potřebujeme.

Kouzlo zlatých jablek tkví v osmahnutí ovoce na másle se spoustou voňavého koření v čele s kurkumou, která jablkům dodá úžasnou žlutou barvu. Kombinace zázračné kurkumy, skořice a špetky pepře je nepřekonatelná a pro naše tělo velmi zdravá. Navíc pepř s tukem několika tisíc násobně zvyšuje vstřebatelnost kurkuminu, hlavní složky kurkumy, pro naše těla. Tak neváhejte a zkuste si tuhle léčivou dobrotu připravit!

Zlatá jablka

Porce pro 2 osoby
Příprava: 15 minut

Suroviny:

  • 4 větší zralá jablka, případně hrušky a kdoule
  • trochu rozinek
  • přepuštěné máslo, máslo nebo kokosový olej
  • 1/4 ČL mleté kurkumy
  • 1/4 ČL mleté skořice
  • špetka čerstvě mletého pepře
  • špetka soli

Postup:
Jablka, případně hrušky a kdoule, vykrájíme a nakrájíme na kostky. Na pánvi rozehřejme lžičku másla nebo kokosového oleje a přidáme do něj nakrájené ovoce společně s kořením, rozinkami a solí. Špetka soli krásně zvýrazní přirozenou sladkost jablek. Ovoce se od kurkumy velmi rychle zbarví dožluta až zlata. Několik minut opékáme a pak zalijeme polévkovou lžící vody. Dusíme do změknutí či případně jemného zhnědnutí ovoce. Jablka a hrušky jsou hotové rychle, kdoulím trvá změknutí déle.

Podáváme nejlépe teplé. Klidně jen tak. Skvěle se hodí se na ranní kaše, palačinky, do koláčů. Jako dezert můžeme posypat strouhaným kokosem, opraženými semínky a ořechy nebo podávat třeba s řeckým jogurtem. Dobrou chuť!

Autorka textu a fotografií

DENISA ŠIMLOVÁ

Nadšená kuchařka experimentátorka, která věří ve zdravé jídlo. Sběračka darů přírody. Propagátorka komunitního nakupování surovin. Máma 2 divoženek. Hledačka krásy v každodennosti. Píše blog Nakupujeme společně.