Ty nejsladší pečené hrušky

Máte rádi hrušky? Jestli ano, tak si je určitě zamilujete pečené. Lahodné, sladké a navíc si je můžete zavařit do zásoby.

Ačkoliv pečené hrušky na kráse moc nepobraly, věříme, že vás jejich vůně a neuvěřitelně sladká chuť přesvědčí. Můžete je krájet na libovolně velké kusy a péct krátce i dlouho. Jsou z nich taky skvělá povidla. Nám chutnají ve všech podobách třeba jako dezert s jogurtem, na kaši nebo do palačinek. Díky své intenzivní sladkosti se dají použít i jako přírodní ovocné sladidlo při pečení.

Pečené hrušky

 

Příprava:

20 minut (příprava ovoce)
30 minut a více (pečení hrušek)

Suroviny:

hrušky
sůl
případně celé voňavé koření jako skořice, hřebíček či badyán

Postup:

Omyté hrušky vykrájíme a nakrájíme na větší či menší kusy. Velké kusy se hodí spíše jako dezert, menší zas na kaši, palačinky nebo na povidla. Ovoce dáme na plech, klidně ve vyšší vrstvě. Malinko osolíme (2 špetky soli na plech hrušek) a případně přidáme celé koření. Soli se není třeba bát. Hrušky nebudou slané, právě naopak, sůl z ovoce vytáhne sladkost.

Pečeme ve středně vyhřáté troubě do změknutí hrušek, min. 30 minut. Hodně zralé a šťavnaté plody se při pečení mohou rozpadnou. Míchání a délka pečení záleží na nás. Bez míchání budeme mít kousky opečené nerovnoměrně s pěkně karamelizovanými místy, budeme-li míchat, ovoce se propeče rovnoměrně.

Co se délky pečení týče, čím déle se budou hrušky péct, tím bude jejich chuť koncentrovanější a sladší. Na povidla pečeme pomalu, klidně i několik hodin.

Pečené hrušky můžeme nechat na kousky nebo je (po vyndání koření) rozmixovat. Obě konzistence jsou chutné teplé i studené a dají se dobře zavařovat na zimu.

O lektorovi

{{ bro_.title }}

Denisa Šimlová

Vášnivá sběračka jedlých darů přírody a nadšená kuchařka experimentátorka. Věří v opravdové domácí jídlo, kvašení, klíčení, zavařování a divoké bylinky. Pořádá kurzy kvašení a klíčení. Píše blog Divoženka v kuchyni.