Jaro láká do sadů. Objevte známá i neznámá zákoutí pražských sadů.

Rádi byste vyrazili objevovat pražské sady na vlastní pěst, ale nevíte, kde začít? Vydejte se na ovocné výlety po Praze v našich stopách.

Loni jsme navštívili 10 pražských sadů, zmapovali je a pro každý sad vytvořili infokartu, která vás sadem provede. Na každé z karet najdete tipy na výletní trasy, zajímavosti po cestě a povídání o zdejších ovocných stromech. Tak si vyberte kartu a hurá na jarní výlet do kvetoucích sadů!

 

Na výlet za ovocem a historií

Základ každé infokarty tvoří mapa s návrhem trasy a informace o rozloze, přístupnosti a tom, jak se do sadu dostanete. Na následujících řádcích se pak dočtete o historii sadu, zajímavostech a ovocných odrůdách, které můžete v sadu vidět růst nebo ochutnat. A jelikož je toho v sadech ke kochání víc než jen podzimní dozrávající ovoce, karty obsahují zmínky o klidných zákoutích, dalekých výhledech i lákadlech v podobě hojného výskytu kvetoucích bylin.

Při sepisování průvodce jsme mysleli na malé, velké i na výletníky s kočárky nebo s omezením pohybu. Proto u každé karty najdete informace, zda, odkud a kam je cesta schůdná či sjízdná a snadno naplánujete ovocný výlet pro rodinnou výpravu i  romantickou procházku ve dvou.

Tipy na ovocné výlety do mobilu i do kapsy

Připravené karty si můžete stáhnout do telefonu nebo vytisknout a objevovat nová zákoutí pražských ovocných sadů během celého roku. Mezi desítkou sadů najdete například Klíčovský sad, biocentrum u Vinoře, Třešňovku v Hrdlořezích nebo Milíčovský sad.

 

A co bude dál?

Desátou infokartou sadu naše práce nekončí. Máme smělý cíl v mapování sadů pokračovat, tak nám držte palce, posílejte zpětnou vazbu nebo podpořte vznik dalších karet finančně.