Citlivý řez ovocných stromů

Máte nově vysázené stromy, které nerostou, nebo staré jabloně a hrušně, které raději neřežete, abyste nenadělali více škody než užitku? Rádi byste se naučili o své stromy dobře pečovat, ale nevíte jak na to?

Workshopem citlivého řezu vás provede potulný sadař Dominik Grohmann, nejprve vám poví něco o základních principech řezu a technice. Dozvíte se, čeho se vyvarovat a kdy má řez smysl a kdy nikoliv. Po tomto úvodu lektor vše ukáže v praxi a následně si to sami vyzkoušíte. Velký důraz bude klást na výchovný řez v prvních pěti letech života stromu. Kromě toho si ale také vyzkoušíte řez starších stromů. Každý účastník a účastnice se tak naučí během jednoho dne ošetřovat ovocné stromy řezem tak, aby výsledný zákrok prospěl především stromu a prodloužil mu život. Po absolvování tedy budete schopni použít tyto poznatky u sebe na zahradě či v sadě. Během workshopu bude dostatečný prostor na řešení vašich dotazů a poznámek. Sebou si můžete vzít svoje nůžky a pilky. Zároveň bude veškeré nářadí v dostatečném počtu k zapůjčení. Předpokládaná délka workshopu je 3 – 6 hodin. Doporučujeme velmi teplý oděv a obuv vhodnou i do sněhu a mrazu.


KDY a KDE
2. 3. 2019 (přesný čas a místo upřesníme)

LEKTOR
Dominik Grohmann

CENA
450 Kč / 350 Kč (studenti a senioři)

KONTAKT
Markéta Vrbová / marketa.vrbova@na-ovoce.cz

 

O lektorovi

{{ bro_.title }}

Dominik Grohman

Několik posledních let se věnuje extenzivnímu ovocnářství. Pomáhá lidem i krajině s péčí o ovocné stromy. Má za sebou mnoho výsadeb v krajině, organizuje dobrovolnické sázecí víkendovky a pomáhá s organizováním komunitních výsadeb po celé ČR. Píše blog Potulný sadař.