Příběh stromu: Zuzka a Petr

Každý strom má svůj příběh. Některé jste začali psát při založení rodiny, jiné při výročích nebo stěhování do nového domova. Hrdiny toho následujícího jsou Zuzka a Petr, kteří věnovali svým přátelům jako svatební dar Hedelfingenskou chrupku.

Za doby vlády Josefa II. pro snoubence platila povinnost zasadit dva ovocné stromy. I dnes se však najdou lidé jako Zuzka a Petr, kteří tuto tradici udržují naživu.

„Hedelfingenskou třešeň jsme vybrali jako svatební dar pro naše blízké přátele Veroniku a Tomáše a zasadili ji u nás na zahradě. Díky tomu vzniklo místo, kde se budeme každý rok při výročí svatby scházet.“ 

“Veronika a Tomáš jsou již řadu let na chalupě našimi pravidelnými hosty. Jsme rádi, že se rozhodli zasadit strom právě tam. Ze společného sázení jsme udělali rituál a stvrdili tak naše přátelství. Třešeň jsme symbolicky pokřtili ovocnou pálenkou a představovali si, jak se u ní budeme scházet, v Máji se pod jejími květy líbat a o našem stromě přátelství vyprávět dětem.“

Zuzka a Petr věnovali ovocný strom jako svatební dar a obdarovaní se z něj mohou těšit hned třikrát. Jejich ovocný strom bude vzpomínkou na výjimečnou událost, zároveň zajistí pravidelný přísun ovoce pro budoucí rodinu a ještě společně pomohli vrátit do krajiny další ovocný strom staré odrůdy.

Oživte s námi tradici výsadby ovocného stromu novomanželi a zasaďte svůj ovocný strom. Stromy čekají na vaše příběhy na https://eshop.na-ovoce.cz/.