Jablkobraní v pražských sadech

Blížící se podzim i letos oslavíme tradiční Ovocnou slavností. A stejně jako loni se budeme veselit a užívat si podzimních darů přírody hned několik dní.

KDY: 18.-21. 9. 2019
samosběr a moštování / 18-20. 9. 2019 sad Na Krutci
Ovocná slavnost /21. 9. 2019 sad Na Klíčově
KDE: sady Na Klíčově, sad Na Krutci
PRO KOHO: pro všechny milovníky ovoce
VSTUPNÉ: dobrovolné

Začneme veřejným samosběrem v sadu Na Krutci na Praze 6. Ten potrvá od středy 18. 9. do pátku 20. 9. Kdokoliv mezi 10 a 18 h zavítá do sadu Na Krutci, si bude moci načesat ovoce z pražských sadů dosytosti. Jelikož je sad tvořen vysokokmennými stromy, připravíme pro vás k zapůjčení žebříky, abyste dosáhli i na ty nejsladší plody v korunách stromů. A kdo by rád proměnil svůj ovocný úlovek přímo na místě v lahodný mošt, tomu rádi zapůjčíme i lis na mošt. Ke zmoštování je možné donést si i úrodu z vlastní zahrádky.

Jablkobraní vyvrcholí v sobotu 21. 9. celodenní ovocnou zábavou a vzděláváním v podobě Ovocné slavnosti ve vysočanském sadu Na Klíčově. Opět budeme moštovat, vařit marmeládu, těšit se z letošní úrody a povídat si o pražských sadech a nejrůznějších způsobech, jak ovoce zpracovat. Přijďte zažít město jinak a objevit dvě ovocné oázy uprostřed velkoměsta.

Program Jablkobraní

Mapka sadu Na Krutci

https://na-ovoce.cz/fruit/detail/32001/

Mapka sadu Na Klíčově

https://na-ovoce.cz/fruit/detail/30593/

Pokud byste nám na akci chtěli pomoci jako dobrovolníci, ozvěte se s vašimi časovými a dovednostními možnostmi naší koordinátorce Květě (kveta.dubnova@na-ovoce.cz). Brzy na viděnou v pražských sadech!

Akce proběhne za podpory Magistrátu hl. m. Prahy a MČ Praha 9.