Třešňobraní na Vrchu Třešňovka

Červen je měsícem třešní a letos tomu nebude jinak! Od středy 10. do neděle 14. přivítá spolek Na ovoce v hrdlořezské Třešňovce všechny sběrače, česače a výletníky, kteří budou mít chuť natrhat si třešně přímo ze stromu, udělat čerstvý mošt, odpočinout v houpací síti nebo jen užít rodinnou pohodu se zábavným fotokoutkem.

PRAKTICKÉ INFORMACE

KDY: 10.–14. 6. 2020 / 10–19.00
KDE: na Vrchu Třešňovka – cesta sadem začíná naproti zahrádkářské osadě, pro bezbariérový přístup lze využít přístup z ulice Pod Šancemi
DOSTUPNOST: tram 1, 9, 11 (zastávka Spojovací), bus 109, 177, 183, 195 (zastávka Balkán, Spojovací)
MAPA: ZDE
VÍCE O TŘEŠŇOVCE: ZDE
PŮJČOVNÉ: 50 Kč/h (cena půjčovného zahrnuje veškeré vybavení potřebné ke sběru a lisování třešní)

Je nám to velice líto, ale současná situace bohužel neumožňuje zakončit dny veřejného samosběru tradiční Ovocnou slavností – příroda totiž nepřesouvá termíny zrání na příznivější dobu… Třešně jsou ale díkybohu pořád stejně úžasné i letos!


Impozantní sad v Hrdlořezích je domovem 1500 stromů – může se pochlubit starými českými odrůdami, jako jsou chrupka Kordia, polochrupka Troprichterova nebo srdcovka Libějovická. Třešně a višně vysázené v minulém století stále bohatě plodí, bude proto záležet jenom na vás a vaší fantazii, jak s těmito dary naložíte.

Oslaďte si život vlastní třešňovou marmeládou, koláčem, moštem, kandovanými sušenými třešněmi nebo třeba griotkou… Až se zima zeptá, co jste dělali na jaře, jak jí odpovíte….?

Třešňobraní proběhne v souladu s aktuálním hygienickým nařízením, za podpory Magistrátu hl. m. Prahy a Městské části Praha 9.

Těšíme se na vás, jste srdečně zváni!