Co chystáme na jaro

Jaro je tu co nevidět. Nejvyšší čas odtajnit program, který jsme pro vás pilovali celou zimu. Připravte si kalendáře, jdeme na to!

Vzdělávací workshopy

Správně zasadit strom, najít mu to pravé místo a s citem ho prořezat je pro jeho prospívání klíčové. Pokud si na to sami netroufáte, nebo vám hlavou vrtají nějaké otázky, přijďte se to naučit od zkušených lektorů na našich workshopech.

Na jaro jsme pro vás připravili tři tematické. 4. a 5. 3. 2017 proběhne teorií i praxí nabitý dvoudenní workshop o principech řezu ovocných dřevin pod vedením Ondry Dovaly, 1. 4. 2017 se s Martinem Lípou chopíme lopaty a zasadíme si společně pár stromků a ve stejný den si se Zdeňkem Buzkem naroubujeme vlastní ovocný stromek.

Kapacity jsou omezené, proto se nezapomeňte včas registrovat.
Přehled workshopů naleznete ZDE.

Jarní toulky pražskými sady

Každý rok společně vyrážíme objevovat pražské sady. I letos jsme si pro vás přichystali celkem 8 vycházek. Jako první se poslední dubnový víkend vydáme do rozkvetlé třešňovky, kterou jsme spolu zatím ještě nenavštívili. Těšíte se? My moc! Přesné datum a místo se dozvíte brzy.

První ovocná konference

Rodí se vám v hlavě plán na výsadbu ovocných stromů ve vašem okolí? Pak právě vy byste neměli chybět na naší jarní dvoudenní konferenci o veřejných výsadbách.

Sezvali jsme odborníky a zkušené sazeče a poprosili je, aby se s námi podělili o své zkušenosti. Ovocné výsadby ve městě i v krajině probereme od historie po současnost a pobavíme se i o biodiverzitě, sadu jako komunitním prostoru, možnostech financování a příkladech z praxe.

Nezáleží, jestli jste nezisková organizace, občanská iniciativa, spolek přátel nebo teprve hledáte parťáky pro výsadbu, tipy od zkušenějších přijdou vhod v jakékoliv fázi realizace vašeho projektu. Program konference odtajníme co nevidět.