Darujte ovocný zážitek

Chtěli byste překvapit své milé pod stromečkem ovocným dárkem? Splnili jsme vaše předvánoční přání a kromě dárkových certifikátů na stromy starých odrůd jsme pro vás letos přichystali i poukazy na vycházky a workshopy.

V průběhu celého roku pořádáme komentované vycházky do pražských sadů a vzdělávací workshopy, které vás provedou ročním cyklem ovocných stromů. Nově je můžete věnovat i jako dárek. Vybírat můžete z kurzu řezu ovocných stromů, roubovacího workshopu, sázecího workshopu, kurzu kosení a série poznávacích vycházek po pražských sadech.

Kurz řezu ovocných stromů

KDY: 2. 3. 2019 / KDE: vybraný ovocný sad v Praze

Máte nově vysázené stromy, které nerostou, nebo staré jabloně a hrušně, které raději neřežete, abyste nenadělali více škody než užitku? Rádi byste se naučili o své stromy dobře pečovat, ale nevíte jak na to. Naučte se základním principům řezu a technice od potulného sadaře Dominika Grohmanna.

PŘIHLASTE SE NA WORKSHOP

 

Jak na množení ovocných stromů

KDY: 16. 3. 2019 / KDE: vybraný ovocný sad v Praze

Chtěli byste se pustit do množení ovocných dřevin, ale nevíte, kde začít? Pak právě pro vás, a pro ty, kdo ovládají teorii, ale množení by si raději vyzkoušeli pod dohledem, je náš roubovací workshop se Zdeňkem Buzkem. Domů si z kurzu odnesete nejen cenné znalosti, ale i vlastnoručně naroubovaný ovocný stromek.

PŘIHLASTE SE NA WORKSHOP

 

Jak sekat trávu bez hluku a s lehkostí

KDY: 4. 5. 2019 / KDE: vybraný ovocný sad v Praze

Přijeďte se naučit, jak sekat trávu bez hluku, s lehkostí, pro zdraví svoje i zdraví sečeného porostu. Lektor ergonomického kosení Dan Mikušík vás provede vším, co je k tomu potřeba. Dozvíte se, jak správně zvolit a nastavit vybavení pro vaše specifické potřeby. Bez ostré kosy by to nešlo a proto si ukážeme postup naklepání a broušení. K dispozici budete mít k zapůjčení veškeré potřebné nářadí. Nakonec si ve skupině dalších ženců vyzkoušíte techniku kosení v jednom z našich sadů.

PŘIHLASTE SE NA WORKSHOP

 

Jak zasadit ovocný strom

KDY: podzim 2019 / KDE: vybraný ovocný sad v Praze

Chystáte se vysadit ovocný strom, ale nejste si jistí, jak na to? Přijďte si to s námi vyzkoušet nanečisto. Výsadbovým workshopem vás provede potulný sadař Dominik Grohmann, který vám nejprve vše potřebné vysvětlí a následně si při sázení několika ovocných stromů vše vyzkoušíte sami. Dozvíte se, čeho se vyvarovat, jak vybrat vhodné místo a vhodnou odrůdu, co udělat proto, aby vámi zasazený strom dobře prospíval, jak zabezpečit strom před nepříznivými vlivy a jak by měla vypadat následná péče v prvních letech života stromu. Kromě toho bude dostatek prostoru na všechny vaše dotazy týkající se výsadby, starých odrůd a péče o ovocné stromy.

PŘIHLASTE SE NA WORKSHOP

 

Komentované vycházky do pražských sadů

Několikrát do roka vyrážíme pod vedením zkušených lektorů za ovocnými stromy a poznáním do pražských sadů. Vycházky pobíhají od jara do podzimu a užijí si je velcí i malí milovníci ovoce. Během odpolední v sadech spolu urazíme nejčastěji mezi 3-6 km a dozvíme se spoustu zajímavostí o ovocných stromech, obyvatelích sadů a historii i současnosti lokality. Na jaře společně vyrazíme do třešňového sadu Hájecká a Sadů svobody. Další vycházky budou v průběhu roku přibývat.

PŘIHLASTE SE NA VYCHÁZKU